Aby Polska rosła w siłę , a ludzie żyli dostatniej .

Jedną z przyczyn wyniszczenia dużej części polskiego przemysły , był tak zwany program powszechnej prywatyzacji , realizowany poprzez Narodowe Fundusze Inwestycyjne . Autor tego programu - katastrofy : pan Janusz Lewandowski , ma się dobrze i jako wybitny działacz Platformy Obywatelskiej , reprezentuje Polskę w parlamencie Europejskim . Pamiętam początek tego “ programu “ . Obywatele udawali się do banku PKO , gdzie w jednym okienku wydawano im tak zwane “ świadectwa udziałowe “ - za które płacili 80 złotych - zaś w sąsiednim , te same “ świadectwa “ okupywano płacąc ... 100 złotych ! .

Mam w pamięci , propagandową hucpę , zorganizowaną na tą okoliczność przez polskie “ przekaziory “ ( głównie państwową telewizję i “ Gazetę Wybiórczą “ ) które odtrąbiły sukces powszechnej prywatyzacji , który polegał na tym , że polski bank wymieniał 80 złotych , na 100 . Te same “ przekaziory “, trąbią teraz o sukcesie podobnej natury : o “ umacnianiu “ się polskiej waluty , która jest tak silna jak nigdy wcześniej , a to dlatego , że te przedsiębiorstwa których nie wyniszczył program pana Lewandowskiego , “ idą jak burza “ , czyniąc z polskiego przemysłu gospodarczego tygrysa całej Europy !! . Mechanizm “ umacniania “ się polskiej złotówki , jest dokładnie taki sam , ja w przypadku sukcesu powszechnej prywatyzacji . Inwestor zagraniczny kupuje w jednym okienku polskiego banku , obligacje ( bądź bony skarbowe ) rządu III RP , powiedzmy za 100 tysięcy złotych , zaś w innym odsprzedaje je ( po pewnym czasie ) za -–dajmy na to – 120 tysięcy . Chcąc kupić owe obligacje , musi taki “ inwestor “ wymienić swoje dolary , bądź euro na polskie złotówki . Ponieważ chętnych do wymiany 100 tysięcy , na 120 tysięcy , jest wielu , więc obligacje polskiego rządy “ idą jak świeże bułeczki “ . Duży popyt na polską walutę ( jako pośrednika do cudownego pomnożenia pieniędzy prawdziwych ) , czyni z niej “ mocny “ pieniądz , co jest powodem do dumy całego polskiego społeczeństwa , w tym głównie wielomilionowej armii bezrobotnych ! .

Spustoszenie jakie czyni w polskiej gospodarce “ umocniony “ w opisany wyżej sposób pieniądz , są gigantyczne . “ Mocna “ złotówka czyni nieopłacalnym eksport , zaś tani , opłacalny import !! . Zagraniczni producenci wspierani “ mocną “ złotówką , niszczą polskie fabryki , przy propagandowej wrzawie polskich “ przekaziorów “ , które klęskę polskiego przemysłu , okrzyknęły jako .... niebywały sukces !!! . Sprawcy katastrofy : kolejne polskie rządy ,( emitujące obligacje i bony skarbowe bez opamiętania , aby sfinansować gigantyczne wydatki budżetu , na które państwa nie stać ) , przychodzą i odchodzą , nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za dywersję gospodarczą którą uprawiają !! . Odbywa się to przy akceptującej propagandowej wrzawie polskich mediów , którym dzielnie sekundują liczni profesorzy ekonomii , którzy na nasze nieszczęście uzyskali wpływ na bieg spraw publicznych .

Propagandowa hucpa podtrzymywana przez “ przekaziory “ , trąbiące dzień i noc , o “ sile “ polskiej waluty i o polskim “ cudzie “ gospodarczym , w sytuacji gdy faktycznie mamy do czynienia z żałosnymi , typowymi objawami spekulacji naszą walutą na gigantyczną skalę , każe postawić pytanie , czy owe “ przekaziory “ nie są aby w zmowie z międzynarodowymi spekulantami walutowymi ????????? . Nie od rzeczy byłoby również wyjaśnić , czy gigantyczne długi ( których konieczność spłaty , sprowadzi biedę na kilka pokoleń Polaków ) zaciągane przez kolejne rządy , to tylko efekt ich głupoty i chęci utrzymania się przy korytach za wszelką cenę , czy też celowe działanie prowadzone w zmowie i w interesie międzynarodowych , lichwiarskich instytucji finansowych ??? .

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

17 . luty . 2005 r .