Bal bankruta , czyli polski dobrobyt .

Od czasu do czasu , ukazują się w polskiej prasie ( najczęściej w " Gazecie Wyborczej " ) , artykuły " wybitnych " polskich ekonomistów , którzy twierdzą , że wbrew obiegowym opiniom , w Polsce wcale nie jest tak źle ! . Ze statystyk GUS -u , wynika że statystycznie jesteśmy o wiele bogatsi , niż Słowacy , Czesi , Węgrzy : posiadamy ( w przeliczeniu na jednego mieszkańca ) więcej od nich samochodów , pralek , lodówek , telewizorów , domów , itp.

Gdyby owi " wybitni " ekonomiści , okazali się bardziej dociekliwi i zbadali w jaki sposób owe zakupy zostały sfinansowane ( skąd na nie była kasa ) , to przestaliby pleść bzdury ! . Polski " dobrobyt " , przypomina bal zorganizowany przez bankruta za pożyczone pieniądze . Po balu , zjawi się komornik wyrzuci wszystkich z mieszkania , zajmie i zlicytuje sprzęty , co zakończy życie ponad stan .

Na koniec czerwca tego roku , zadłużenie polskiego budżetu wynosiło 362 mld . złotych . Pieniądze te zostały prawie w całości " przejedzone " : trafiły do społeczeństwa w postaci rent , emerytur , wynagrodzeń urzędników , różnych dotacji , zakupów , ( część rozkradziono ) itp. , itd. Mówiąc inaczej , kolejne rządy , pożyczyły w naszym imieniu 362 miliardy złotych ( w tym 83 mld . za granicą ) , i za tą gigantyczną kwotę balujemy !! . A jest co wydawać : za pożyczone pieniądze można zakupić 3 , 6 mln . luksusowych samochodów ( licząc po 100 tys . zł . za samochód ) , setki milionów pralek , lodówek , telewizorów , magnetowidów , itp. Tylko o czym to świadczy ; o naszym bogactwie , czy bezgranicznej głupocie ???? . Wszak pożyczone pieniądze ( wraz z odsetkami ) trzeba będzie niebawem oddać !! . I wówczas dopiero podniesie się lament znany rodzinie każdego bankruta !! . Tak trudno zrozumieć , że bogactwo narodów nie bierze się z pożyczania ( by pożyczone przejeść ) , lecz z mądrze zorganizowanej pracy ??

Gdybyśmy my Polacy wydawali tylko tyle ile jesteśmy w stanie sami wytworzyć , a nie ile jesteśmy w stanie pożyczyć , to nasz standard życia byłby równie mizerny jak u naszych sąsiadów z byłych demoludów !

W ciągu kilku lat , twarde prawa ekonomiczne sprowadzą nas na ziemię , jak to już uczyniły z Argentyńczykami , Rosjanami , Meksykanami , i wieloma innymi nacjami , które lekkomyślnie powierzyły rządy różnym oszołomom .

 

Anthony