Chichot Historii .

Michaił Gorbaczow , były I sekretarz Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego , chcąc tchnąć nieco życia w zatęchły komunizm sowiecki , uruchomił niechcący procesy , które doprowadziły do upadku systemu i rozpadu nie tylko państwa radzieckiego , ale i całego " bloku demoludów " ! . W ciągi kilku lat " dorobek " kilkudziesięciu lat bolszewizmu , legł w gruzy , zaś sowieckie społeczeństwo znalazło się w punkcie , z którego wystartowało do Rewolucji Październikowej 1917 roku . 70 lat komunistycznych eksperymentów , obfitujących w miliony pomordowanych , terror , głód i prześladowania , okazało się daremne !! . Nędza większości , oraz bogactwo nielicznych - stan który wywołał rewolucję - niczym bumerang powróciły do Rosji . Historia wtrąciła Sowietów w stare przedrewolucyjne " koleiny " , chichocząc złośliwie !!! .

Polscy robotnicy tworzący " Solidarność , chcąc zrealizować marzenia o socjaliźmie z " ludzką twarzą " , niechcąco obalili socjalizm " bez ludzkiej twarzy " . W wyniku tej " bezkrwawej rewolucji " , miliony z nich trafiło na bruk jako bezrobotni , zaś majątek narodowy zbudowany przy ich udziale , rozkradły i zniszczyły sitwy polityczne ( rekrutujące się z byłych aparatczyków PZPR -u , oraz z agentów tajnych służb milicyjnych i wojskowych , udających " opozycję demokratyczną " ) , które na ich grzbietach doszły do władzy , w " demokratycznych " wyborach !! .

Obecnie Historia szykuje psikusa Kubie . Przed rewolucją , Kuba żyła z produkcji cukru trzcinowego , cygar , turystki , oraz ... prostytucji swoich kobiet i mężczyzn . Po 50 latach rewolucji i dyktatury Fidela Castro ( i związanych z nią okropności ) , która miała ten stan rzeczy zmienić , Kuba wraca do punktu wyjścia , z tą różnicą , że teraz podstawą gospodarki tego kraju jest ...prostytucja , zaś przemysł cukrowniczy i produkcja cygar dogorywa ! . Śmierć Fidela Castro położy kres komunizmowi na Kubie ... i znów Historia zachichocze , wyznaczając Kubańczykom miejsce , z którego wystartowali do rewolucji . Ich piękny kraj - tak jak przed rewolucją - stanie się gigantycznym burdelem , wyremontowanym za amerykańskie pieniądze i dla amerykańskich turystów .

Społeczeństwa które w dążeniach do stworzenia dostatniego i sprawiedliwego państwa , wybierają drogę na skróty ( to jest rewolucję ) , zawsze i wszędzie czeka srogi zawód . Z jakiś powodów , Historia takiego rozwiązania nie toleruje , i po latach zawraca narody do punktu z którego do rewolucji wystartowali . Recepta na dostatnie i sprawiedliwe społeczeństwo , jest tylko jedna : dobrze zorganizowana praca , w dobrze zorganizowanym i zarządzanym państwie . Narody które nie potrafią wyłonić sprawnych , wartościowych intelektualnie i uczciwych elit politycznych , które by taki postulat zrealizowały , nigdy nie zaznają powszechnego dobrobytu . Wręcz przeciwnie : zdegenerowane elity zawłaszczają państwo i w przestępczy sposób przechwytują majątek narodowy , skazując większość społeczeństwa na biedę i alienację . Gdy zdesperowany tym faktem naród , wywołuje rewoltę by ten stan rzeczy zmienić , tylko własną sytuację pogarsza , tracąc dziesiątki lat na jałowe eksperymenty , prześladowania , głód , terror i inne okropności . Po latach błądzenia , społeczeństwa wracają do punktu wyjścia.... , wówczas Historia daję im następną szansą . Niestety , nauki płynące z analizy procesów historycznych są czytelne tylko dla ludzi myślących , a ci są w każdym społeczeństwie w zdecydowanej mniejszości . Dlatego droga do nikąd , jaką jest każda rewolucja społeczna , zawsze będzie pełna wędrowców . Niewykluczone , że niebawem , mówiących po polsku ! .

----------------------------------------------------

PS . Politykom odpowiedzialnym za szerzące się w naszym kraju bezprawie , udało się wyprowadzić na ulicę polskich miast , kilka ( może kilkanaście ) tysięcy ludzi , którzy protestowali przeciwko bezprawiu na ...... Ukrainie !!! . Jak wytłumaczyć fakt , że są chętni do obrony wolności , demokracji i praworządności na ... Ukrainie , zaś pies z kulawą nogą nie wyjdzie na ulicę demonstrować w obronie podobnych wartości w Polsce ???

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

16.grudnia.2004r.