Emerytalne bicie piany

 

 

   W mediach tak zwanego „głównego nurtu” trwa żenujące bicie piany, dotyczące konieczności wydłużenia wieku emerytalnego.  Te same „autorytety” naukowe oraz ci sami dziennikarze,  którzy już nas wpakowali w złodziejski system tak zwanych otwartych funduszy emerytalnych, teraz przekonywują jakie to dobrodziejstwa  spłyną na przyszłych emerytów, jeśli tylko będą pracować kilka lat dłużej.

    Otóż dobrodziejstwa te będą jeszcze większe niż w przypadku  II filaru, dzięki któremu przeróżnym finansowym grandziarzom  udało się okraść polskie społeczeństwo na setki miliardów złotych i czynią to nadal!

    W całym tym oszukańczym zgiełku, nikt nawet nie zająknie się, że mamy w tej chwili ostatnią być może możliwość, wycofania się – w sposób cywilizowany- z obowiązkowego systemu ubezpieczeń emerytalnych, rentowych i zdrowotnych.  

   Za kilka lat obecny system ubezpieczeń społecznych i tak się zawali (zbankrutuje), w konsekwencji czego niejako samoczynnie  przestanie działać. Mówiąc inaczej, jeśli teraz nie wykorzystamy sprzyjającego momentu aby wprowadzić system ubezpieczeń dobrowolnych w sposób cywilizowany, to za kilka lat samo życie wymusi wprowadzenie takiego systemu, tylko w sposób brutalny i okrutny.

   Osoby które już są na emeryturach oraz ci którzy na nie niebawem przejdą, powinny do śmierci otrzymywać  świadczenia, zaś obywatele którzy rozpoczynają pracę, powinni  sami decydować czy się ubezpieczać, a jeśli tak w jakich instytucjach.

   Obecny przymus Państwa w tym zakresie, jest największą hańbą współczesnej cywilizacji, gdyż zabiera on obywatelom wolność  w zakresie decydowania o własnym  życiu  i swoich pieniądzach.

   Nie ma żadnego racjonalnego argumentu, aby Państwo stosowało przymus wobec  obywateli w kwestiach które dotyczą ich prywatnych spraw!

  Kwestie wszelkich ubezpieczeń społecznych (emerytalnych, rentowych, zdrowotnych) są z całą pewnością  prywatną sprawą każdego obywatela z osobna! Ci którzy twierdzą,  że należy -stosując przemoc Państwa -„na chama”  ubezpieczać obywateli (nawet wbrew ich woli!), gdyż w przeciwnym wypadku  na starość ludzie będą zdychać pod płotami (ulubiony argument bolszewików wszelkiej maści)    albo idiotami, albo mają swój prywatny interes w utrzymywaniu obowiązkowego systemu ubezpieczeń społecznych . System ten  stał się bowiem ubranym w pozory legalności, bardzo sprawnym instrumentem bezkarnego okradania społeczeństwa na gigantyczną skalę, przez przeróżne złodziejskie szajki!!!

   Tylko i wyłącznie ten argument (możliwość bezkarnego okradania społeczeństwa na gigantyczną skalę- rabunek społeczeństwa tylko poprzez tak zwane OFFE, wynosi kilkanaście miliardów rocznie! ) decyduje o straceńczym uporze tak zwanych „elit” by system ubezpieczeń obowiązkowych utrzymywać!  

   Podawane oficjalnie powodu (z nieśmiertelnym, że w przypadku braku obowiązkowych ubezpieczeń ludzie będą na starość zdychać pod płotami) są tylko zasłoną dymną mającą  ukryć  przed wzrokiem  ludzi, uwijających się jak w ukropie złodziei, rabujących bezbronnych, ubezwłasnowolnionych przez Państwo obywateli!

   Szanowny Panie Premierze Tusk, Panie Prezydencie Komorowski, Panowie i Panie parlamentarzyści: jest ostatni dzwonek, aby w sposób cywilizowany Państwo Polskie zwróciło swoim obywatelom wolność w zakresie decydowania o własnym życiu i własnych pieniądzach, likwidując przymus ubezpieczeń!

    Jeśli kierowani prywatą, strachem, bądź koniunkturalizmem  nie skorzystacie z tej szansy, to obecny system i tak się zawali, zaś wy wszyscy przejdziecie do historii  pohańbieni po wsze czasy,  zaś rozpierducha społeczna jaka  niechybnie wybuchnie po bankructwie ZUS-u, wielu w was może pozbawić nie tylko posad, ale być może nawet i głów!

 

Anthony Ivanowitz

28. marca. 2012r.

www.pospoliteruszenie.org