Festiwal pieprzenia głupot

 

 

   Trwa polityczny festiwal  pieprzenia głupot! Tym razem na temat: w jaki sposób  państwo polskie może przeciwdziałać demograficznej katastrofie?

   Statystyki demograficzne pokazują, że przyrost naturalny w Polsce jest  najniższy w Europie, co w perspektywie kilkudziesięciu lat może doprowadzić do  zniknięcia Polaków  jako narodu, z mapy świata!

   Jaka jest recepta polityków na nadciągającą katastrofę! Jeszcze więcej tego co do katastrofy doprowadziło!

   A co do katastrofy doprowadziło,  czyli mówiąc inaczej, dlaczego Polacy przestali się rozmnażać?

 

   Rozbójniczy system podatkowy, który- poprzez podatki bezpośrednie i posrednie- pozbawia statystycznego Polaka 83% dochodów!!! (źródło: Centrum Adama Smitha w Warszawie. Poprawności tych wyliczeń nikt w Polsce nie zakwestionował!)

Skala grabieży dokonywanej współcześni na polskim narodzie przez polityczno- urzędnicze gangi, nie ma precedensu w długiej historii naszego kraju!

 

   Na ziemiach polskich pod zaborem austriackim, dzień wolności podatkowej przypadał na koniec stycznia, czyli przez jeden miesiąc poddany cesarza Austro- Węgier pracował na swoich ciemiężycieli, zaś przez pozostałe 11 miesięcy  już tylko dla siebie. Austro – Węgry były w owym czasie najbardziej fiskalnym państwem w Europie, to znaczy podatki były tam najwyższe!

   W Polsce współcześnie, dzień wolności podatkowej wypada....w lipcu. Przez pół roku  polski podatnik pracuje za darmo- w tym czasie jest ograbiany ze swoich dochodów w całości!

 

   Monstrualna skala grabieży  obywateli przez biurokrację polityczno-urzędniczą, czyni statystycznego Polaka żebrakiem, którego nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych!  Dokonując racjonalnej oceny sytuacji, Polacy nie decydują się na  dzieci, gdyż nie posiadają środków finansowych by zapewnić im godziwe życie!

 

Co prawda w całej Europie system podatkowy jest bandycki (podatki od dochodów osobistych są wysokie), ale nie dotyczy to dochodów niskich! I tak w Niemczech, dochody do 64 000 zł (16 000 Euro -dla małżeństw) są zwolnione z opodatkowania. W Anglii dochody do 9440 funtów (to jest ok. 45 tys. złotych)  nie opodatkowane.

    W innych państwach jest podobnie. W Polsce kwota zwolniona z opodatkowania wynosi....3 tysiące złotych rocznie! Przy takim bandyckim systemie opodatkowania jak w Polsce, który pozbawia obywateli 83 procent dochodów (w postaci podatków bezpośrednich i pośrednich) trudno wymagać od ludzi by decydowali się na posiadanie dzieci, skoro sami ledwie wiążą koniec z końcem! Mając dzieci skazali by je na głodową wegetację!

   Gdyby w Polsce obowiązywały podobne zwolnienia podatkowe jak w państwach zachodnioeuropejskich, to zdecydowana większość Polaków, nie płaciłaby podatków od dochodów osobistych! W świetle europejskich standardów, płace w Polsce są GŁODOWE!!!

 

   Co w takiej sytuacji proponują politycy?  Przeróżne idiotyczne rozwiązania, które zwiększą skalę wyzysku podatkowego, bo przecież aby sfinansować ich głupie pomysły (różne „tacierzyńskie”, itp ) trzeba będzie po raz kolejny sięgnąć do kieszeni podatników, czyniąc ich jeszcze większymi dziadami!

   Obecny system podatkowy w Polsce, charakteryzujący się wręcz bandyckim stopniem grabieży  obywateli, doprowadził polski naród  do stanu biologicznego samo wyniszczenia!

   Światełka w tunelu nie widać!  Biurokratyczno- polityczny rak (poczęty przy „okrągłym stole”) toczący polski naród, niszczy swojego żywiciela, by w krótkiej perspektywie doprowadzić do jego śmiertelnego zejścia i wymazania Polski z mapy Europy i świata!!

  

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

29. maja. 2013r.