Fidel Castro III (IV) RP

 

   Expose premiera Tuska pod tytułem: „Dla każdego coś miłego, czyli chcę dobrze a wyjdzie jak zawsze”, przejdzie do historii polskiej młodej demokracji. Rzecz jasna nie z uwagi na treść (bo tej nie było), lecz z uwagi na długość ględzenia.

   Poprzednicy  Tuska na premierowskim stolcu klepali swoje expose przez kilkanaście minut.Tusk ględził... 3 godziny. Głównie o tym, że będzie jednocześnie i obniżał i podwyższał podatki, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez posłów PO.

   Co prawda daleko jeszcze Tuskowi do osiągnięć Fidela Castro, który potrafi bełkotać publicznie kilkanaście godzin, ale zauważmy, że Tusk ma dopiero nieco ponad 50 lat, więc wszystko jeszcze przed nim!

   Z  ogromnej ilości gruszek na wierzbie, które Tusk obiecał  Polakom, chciałbym zwrócić uwagę na jedną, skierowaną do przyszłych przedsiębiorców. Otóż rząd premiera Tuska doprowadzi do tego, że wszelkie sprawy związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, kandydat na biznesmena będzie załatwiał w jednym okienku. Przypomnę, że o „jednym okienku” bajdurzył już premier Kaczyński, przed Kaczyńskim premier Marcinkiewicz, przed Marcinkiewiczem.... itd. Każdy kolejny premier chce dobrze w „temacie okienka”, a kończy się jak zawsze, czyli wszystko pozostaje po staremu, zarówno „w temacie okienka” jak i w każdym innym! Tym prostym sposobem każdy kolejny premier zostawia swemu następcy pełny zestaw tematów do rozwiązania, co dobrze rokuje przyszłości polskiej demokracji

   Przy okazji zwróćmy uwagę, że w głowach polskich homosowietikusów którzy okupują polska scenę polityczną od  upadku komuny, nie mieści się taka myśl, że po to aby prowadzić jakąś działalność gospodarczą,  nie są potrzebne żadne biurokratyczne „okienka”, czego najlepszym przykładem jest Kanada, gdzie działalność gospodarczą można zarejestrować przez internet.

   Premier Tusk ( i jego Platforma Obywatelska) ,  to tragiczna dla Polski kontynuacja władzy okrągłostołowych sitw, które konsekwentnie, krok po kroku niszczą  polskie społeczeństwo,  przy aplauzie ogłupionego motłochu!

 

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

27.11.2007r