KARA ŚMIERCI .

Czy w demokratycznym systemie politycznym , władza ustawodawcza może uporczywie ignorować opinie i żądania większości wyborców ?? A jeśli tak to w jakich sprawach ?? . Kto ma katalog takich spraw ustalać ?? . Jak długo utrzyma się przy władzy ekipa polityczna , mająca za nic poglądy i oczekiwania większości obywateli ?? Jak długo przetrwa system polityczny , w którym kolejne ekipy " elit " , będą uporczywie lekceważyć swoich wyborców , odmawiając spełnienia ich postulatów - w tym wypadku - przywrócenia kary śmierci !! .

Filarem demokracji jest lojalność elit politycznych wobec własnego elektoratu . Jeśli wyborcy nabiorą przekonania , że kolejne partie na które głosują , są niewiarygodne i nie dotrzymują obietnic wyborczych , to odwrócą się od demokracji , poprą ruchy i siły totalitarne , w nadziei , że zaprowadzą one w końcu porządek i położą kres " oszukańczemu " systemowi . Historia wielu narodów podpowiada , że jeśli sprawy przybiorą już taki obrót , to życie wielu osób ( w tym Bogu ducha winnych ) może zostać nagle przerwane , często rękami zbrodniarzy , którzy uniknęli stryczka , dzięki " liberalnemu " prawodawstwu .

Czy warto , broniąc prawa do życia zbrodniarzy , ( wbrew woli ponad 80 % obywateli ) , szkodzić demokracji , która przy wszystkich jej wadach , najlepiej służy społeczeństwom przemysłowym ??. Rzetelnie przeprowadzony rachunek zysków i strat , podpowiada , że z całą pewnością nie warto !!! . Ludzi stanowiących realne zagrożenie , dla życia innych ( którzy udowodnili to , dopuszczając się zbrodni , gwałtów na dzieciach , bestialskich napaści ) , należy eliminować fizycznie ze społeczeństwa , gdyż jest to jedyny , pewny w 100 % sposób , eliminacji zagrożenia dla innych !! . Pozostawienie przy życiu zwyrodniałego zbrodniarza , to stworzenie sytuacji , w której zdrowie i życie osób które niechcący wejdą mu w drogę ( czy to w więzienie , czy poza nim , jeśli z niego ucieknie , co w Polsce nie należy do rzadkości ) , zostanie poważnie zagrożone . Jakim prawem , garstka " światłych " europejczyków " , blokująca w parlamencie możliwość przywrócenia kary śmierci , sprowadza na społeczeństwo takie zagrożenie ?? . Kto ich upoważnił do igrania życiem i zdrowiem uczciwych obywateli ?? .

Przeciwnicy kary śmierci , odpowiedzą w tym miejscu , że nie należy jej stosować , gdyż jest okrutna i niehumanitarna !!. Zgoda !! . Jednak taki jest świat w którym żyjemy . Nie uczynimy go lepszym , oszczędzając życie zbrodniarzom , przeciwnie sprowadzimy na porządnych , przyzwoitych ludzi , następne cierpienia i nieszczęścia . Z dwojga złego , niech zgnije w ziemi zwyrodnialec który zgwałcił dziecko , niż - z jego ręki - los taki miałby spotkać jakiegoś następnego pechowego malca , którego może dopaść przy odrobinie " szczęścia " .

W życiu społeczeństw są takie sytuacje , w których władze państwa w obronie żywotnych interesów swoich obywateli , muszą wybrać mniejsze zło , gdyż dobrych rozwiązań nie ma . Z punktu widzenia olbrzymiej większości obywateli żyjącej zgodnie z prawem , mniejszym złem jest fizyczne eliminowanie zbrodniarzy , niż utrzymywanie ich przy życiu dziesiątki lat ( stwarzając stałe zagrożenia życia i zdrowia dla ludzi z otoczenia przestępcy ) , na koszt biednych podatników , w tym ofiar zwyrodnialców !!

Anthony