Katastrofa śmigłowca

 

Jeden ze współsprawców dziadostwa , odczuł boleśnie na własnej skórze , jego skutki !! . Tak najkrócej można skomentować katastrofę śmigłowca , którym podróżował wraz ze świtą , premier Miller . Gwoli sprawiedliwości , dodajmy , że za doprowadzenie do ruiny , infrastruktury technicznej Państwa , odpowiadają pospołu wszystkie poprzednie ekipy rządowe , równie nieudolne jak rząd Millera .

Dotychczas ( aż do katastrofy śmigłowca ) , skutki nieudolnego rządzenia , dotykały ludzi z poza " elity " : na nie remontowanych , dziurawych drogach , zabijali i kaleczyli się przypadkowi obywatele , politykom z reguły jakoś się udawało . Wielu wyzionęło ducha , nie doczekawszy się pomocy , ze strony " zreformowanej " przez dyletantów służby zdrowia ,... ludzi władzy to nie dotyczy , gdyż zapewnili sobie i swoim rodzinom leczenie w komfortowo wyposażonych klinikach rządowych ! . Miliony emerytów przymiera głodem , ale nie tych którzy pozałatwiali sobie .... renty rządowe . Zdrowi , młodzi , w pełni sił ludzie , posiadający poszukiwane na rynku kwalifikacje , pobierają co miesiąc wysokie " kieszonkowe " , przyznawane po znajomości przez kolejnych premierów . ( w gronie rządowych " rencistów " jest była marszałek Senatu Alicja Grześkowiak , niewiasta bardzo uczciwa i pobożna ) . Tysiące polskich rodzin , zostało zepchniętych w nędzę , przez kolejnych rządowych " dobrodziejów " , zadłużających budżet państwa bez opamiętania , czego skutkiem jest plaga bezrobocia .

Zauważmy , że w okresie kilkunastu lat istnienia III RP , nie dokonano w Polsce żadnych istotnych inwestycji modernizujących infrastrukturę techniczną kraju ( drogi , lotniska , sieci energetyczne , wyposażenie wojska , straży , policji , itp. ) , zaś przeprowadzone przez " buzków " , cztery " wielkie " reformy , zdecydowanie pogorszyły funkcjonowanie ważnych dla społeczeństwa systemów : szkolnictwa , służby zdrowia , ubezpieczeń społecznych oraz administracji , tworząc gigantyczną , pasożytniczą biurokrację ! .

Katastrofa śmigłowca , którym podróżował p. Miller , dowodzi , że nie ma w Polsce takich miejsc i stanowisk , które byłyby w stu procentach , zabezpieczone przed skutkami kilkunastoletniego dyletanctwa ludzi sprawujących władzę . Pan Miller już wie , że jest tak samo zagrożony skutkami własnej ( i poprzedników ) nieudolności , jak i wszyscy obywatele , którzy lekkomyślnie wynieśli go do władzy ! .

Czy z tej wiedzy , pan Miller wyciągnie jakieś konstruktywne dla społeczeństwa wnioski ??? . Bo jeśli pomyśli tylko o " elicie " kupując dla niej ( i dla siebie ) nowe samoloty , to następnym razem , w jakiejś innej sytuacji , szczęście może go opuścić !! .

Anthony