Ksiądz , księdzu - wilkiem , a bliźniemu bratem .

"... Przed sądem Rejonowym w Mrągowie (...) rozpoczął się wczoraj proces pięciu mężczyzn , oskarżonych o szantażowanie dwóch duchownych . Mieli kasety , na których utrwalono intymne spotkania księży z podstawionymi przez gang kobietami . Za zwrot kaset żądali ponad 300 tysięcy złotych . Szantażystami byli między innymi : były policjant , dziennikarz (...) , i ksiądz Józef L . Były proboszcz mrągowskiej parafii , miał wskazywać gangsterom , kolegów z diecezji , którzy mają skłonność do kobiet . Po ujawnieniu afery przez media , księdza przeniesiono do Kętrzyna . (...) .

Notatka prasowa powyższej treści , ukazała się w " Gazecie Wyborczej " , oraz w kilku portalach internetowych , w dniu 11 listopada tego roku . Jeden z internautów tak ją skomentował : " I co wy na to , polskie pseudo-religijne oszołomy ??? . Dalej będziecie bulić kasę dla sukienkowych , aby ci mieli za co hulać w burdelach ?? . Paluchami którymi taki " świętojebliwy " , obmacywał jakieś kurwisko , poda wam później komunię świętą !!! . Smacznego !!! . "

Komentarz internauty ( i dziesiątki innych w podobnym tonie ) , świadczy o głębokiej nieznajomości istoty posługi chrześcijańskiej , jaką pełni na ziemskim padole Kościół katolicki i jego urzędnicy ! . Jednym z naczelnych zadań kapłanów , jest wspieranie ubogich . Z datków zbieranych od wiernych ( w większości od różnych " babinek " , ledwo wiążących koniec z końcem , z głodowych emerytur ) finansują oni ludzi jeszcze biedniejszych . Ponieważ jednak osób wymagających finansowego wsparcia są miliony , zaś zasoby finansowe plebanów ograniczone , więc z konieczności muszą oni decydować komu udzielić wsparcia , a komu nie . Dwaj mazurscy księża wymienieni w notatce , wpadli na genialny w swej prostocie pomysł , by finansowego wsparcia udzielać .... prostytutkom , gdyż są one na samym dnie ubóstwa fizycznego i duchowego ! . Skrajna nędza popchnęła te nieszczęsne niewiasty w szpony nierządu , na drogę grzechu i nieczystości . Czyż są istoty ludzkie , które upadły , jeszcze niżej niż nierządnice ? . Oczywiście , nie ma ! . Decyzja plebanów z Mazur , by właśnie te biedne niewiasty wspierać finansowo , była więc jak najbardziej chrześcijańska !! . Niejako przy okazji ( jak to chłopy - świnie ) , trochę sobie duchowni z panienkami pofiglowali , co nagrał na wideo ksiądz Józef L , członek przestępczej bandy szantażystów . I o co tyle krzyku ?? . Co najwyżej można mieć pretensje do księdza Józefa , który będzie się smażył w piekle , za to , że przerwał jakże chwalebną działalność dwóch duchownych , walczących dzielnie o przywrócenie społeczeństwu , upadłych kobiet Warmii i Mazur !! .

Po każdym kolejnym skandalu obyczajowym , seksualnym , czy kryminalnym z udziałem kleru w roli głównej , podnoszą się w polskojęzycznej prasie głosy , że władze kościelne nie reagują w porę na różne patologie w swoich szeregach , że tolerują je tak długo , jak to jest tylko możliwe ! . Oczywiście jest to zarzut całkowicie nieprawdziwy ! . Przykładowo , po ujawnieniu opisanej wyżej " afery " , najwyższe władze Kościoła w Polsce , zareagowały natychmiast , reformując sposób udzielania komunii świętej . Teraz będzie ona udzielana " na rękę " , nie zaś jak poprzednio " do ust " ........ Co ma piernik do wiatraka ??? ....Księżulo który spędził całą noc w burdelu ( czy klubie dla gejów ) hulając z prostytutkami , już wcześnie rano musi być " na posterunku " , udzielając komunii . W pośpiechu nie zawsze zadba o higienę i nieszczęście gotowe ! . Paluchami którymi jeszcze przed godziną obmacywał panienki ( bądź panów ) z agencji , podaje wiernym komunię , a wraz z nią cały " bukiet " bakterii , wirusów , zarazków , chlamydi , riketsji , krętków bladych , prądków Kocha , owsików , pałeczek salmonelli , całą " paletę " różnych woni i wyziewów , resztek po gorzałce i przekąskach , i czort wie czego jeszcze . Władze kościelne , zorientowały się , że udzielając komunii metodą " do ust " , duchowni - niechcąco - mogą wytruć dużą część populacji polskich parafian !!! . Do tego oczywiście nie mogły dopuścić , gdyż mniejsza ilość parafian to mniejsza " taca " , a więc i mniejsze możliwości skutecznego zwalczania prostytucji , metodą księży z Mazur . Teraz kapłan wręczy wiernemu komunię " do ręki " , ten ją dokładnie obejrzy , obwącha , dokona oceny organoleptycznej . I dopiero jeśli stwierdzi , że nie zawiera ona " śladów " obecności plebana w burdelu , spożyje ją !!! . Jednak na własne ryzyko i odpowiedzialność !! .

I niech ktoś powie , że polski kler nie dba o żywotne interesy polskich owieczek i baranków , które pewnie wiedzie ku zbawieniu wiecznemu . AMEN .

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

15 . listopada . 2004 r.