NATO nas obroni ,czyli kto zagraża Polsce .

Czy fakt naszej obecności w NATO , może powstrzymać potencjalnego agresora ( w domyśle Rosję ) od zamiaru wojskowego najazdu ?? . Wojskowe pakty i gwarancje udzielone Polsce przez Anglię i Francję w roku 1939 , okazały się nic nie warte . Czy współcześnie byłoby inaczej ? . Czy Anglicy , Amerykanie , Niemcy , Holendrzy ( itp. ) , byliby gotowi umierać za Polskę ?? . A czy my chcielibyśmy umierać za wolność Burkino Faso ?? . A gdzie jest takie państwo , zapytacie ? . Identyczne pytanie ( tyle , że o Polskę ) postawią kandydaci na nieboszczyków , z państw członkowskich NATO , i odpowiedzą na nie w sposób oczywisty dla każdego człowieka który chce żyć .

Jeśliby do władzy w Rosji doszli szaleńcy , chcący podbić Polskę , to zrobią to , a NATO nie kiwnie palcem w naszej obronie . Taka jest brutalna prawda ! . Czy jednak zagrożeń dla naszej państwowości szukać należy poza granicami naszego kraju , i upatrywać ich w nieobliczalnych , awanturniczych i agresywnych poczynaniach sąsiadów ze wschodu ? .

Rzeczywiste zagrożenie dla przyszłości państwa , stanowimy my Polacy , sami dla siebie !!! . Tysiące zabitych i setki tysięcy rannych na polskich drogach , to nie efekt najazdu dzikich Azjatów , lecz krwawe żniwo zbierane przez polskich pijanych kierowców . Śmiertelny plon zbiera ( zapomniana w wielu krajach ) gruźlica . W zastraszającym tempie rośnie śmiertelność mężczyzn w wieku produkcyjnym . Mamy jedną z najwyższych w Europie śmiertelność noworodków . Padamy jak muchy na choroby krążenie , dziesiątkują nas choroby nowotworowe spowodowane zatruciem środowiska naturalnego , pijaństwem , nikotynizmem , marną jakością życia , nieodpowiednim odżywianiem . Mamy służbę zdrowia , w stanie rozkładu : nie doinwestowaną , tonącą w długach , pogrążoną w korupcji . Mamy upadający przemysł , walące się z braku środków na remonty miasta , zrujnowane drogi , zdemoralizowane społeczeństwo , skompromitowane i zdegenerowane “ elity “ polityczne . Budżet państwa tonie w długach , ponad wszelką miarę zadłużają się samorządy wielu miast i gmin . Ponad 5 milionów obywateli żyje w skrajnej nędzy , itp. , itd. Mając taki “ bilans “ dokonań , kolejne polskie rządy snują plany ... zbrojeń , czyli wydawania pieniędzy których nie ma , a które należy dopiero pożyczyć , na zakup czołgów , rakiet i samolotów !! . Każdy zakupiony samolot da się łatwo przeliczyć na liczbę obywateli , którzy wyzioną ducha , bo zabraknie pieniędzy na ich leczenie ! . Każdy zakupiony czołg , to mniej pieniędzy na remonty i budowę szos , a więcej zabitych i rannych w wypadkach drogowych .

Polska stoi obecnie przed ogromnym wyzwaniem cywilizacyjnym , polegającym na odbudowie struktur gospodarczych i administracyjnych , na rozwoju szkolnictwa , służby zdrowia , nauki , sądownictwa , itp. Musi wzrosnąć jakość życia obywateli , a więc trzeba obniżyć absurdalnie wysokie podatki ! . Jak to wszystko pogodzić z planami zbrojeń , które wymusza nasza obecność w NATO ? . Skąd brać gigantyczne pieniądze na związane z tym koszty , jeśli już w chwili obecnej budżet polskiego państwa , jest w zasadzie bankrutem ?.

Polsce potrzebna jest niewielka zawodowa armia , licząca 30 – 40 tysięcy żołnierzy , wyszkolona i uzbrojona do tłumienia różnych lokalnych incydentów granicznych , i wspomagająca policję w walce ze zorganizowaną przestępczością . W najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości , nie zagraża nam agresja z żadnej strony , a nawet gdyby ona nastąpiła , to będziemy wobec niej bezbronni , bez względu na to jakie pieniądze “ utopimy “ w wojsku ! .

Jako państwo musimy uporać się w pierwszej kolejności z zagrożeniami wewnętrznymi , gdyż to one właśnie stanowią śmiertelne zagrożenie dla bytu narodu . Mocarstwowe , militarne ambicje musimy schować do kieszeni , i pogodzić się z faktem , że jako państwo – w sensie militarnym - nic nie znaczymy i znaczyć nie będziemy ! . Obecność w NATO poprawia samopoczucie co poniektórym , lecz nie powinna odbierać rozsądku ! .

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

10 luty . 2005 r .