Narodowe interesy.

 

Anglia nie ma przyjaciół, Anglia ma interesy- mawiał często W. Churchill, premier Wielkiej Brytanii z czasów II  wojny światowej. . Rząd każdego państwa, jeśli  działa w interesie swojego narodu, prowadzi taką właśnie politykę: nie ma przyjaciół, ma tylko interesy. Gdyby kolejne rządy III RP ( a teraz już IV ) , wyznawały tą zasadę, to za nasze wojskowe wsparcie amerykańskiej napaści na Irak,  otrzymalibyśmy kilka, a może nawet kilkanaście miliardów dolarów  finansowej pomocy. ( Turcja otrzymała 5 mld. USD , tylko za udostępnienie swojej strefy powietrznej amerykańskim samolotom). Gdyby rząd USA pomocy takiej nie chciał nam udzielić, to polski kontyngent powinien pozostać w koszarach. Roczny koszt pobytu naszych wojaków  w Iraku, wynosi ok. 800 mln. złotych. Do chwili obecnej, polski podatnik wyłożył na sfinansowanie irackiej awantury, około 2 mld. złotych,  choć zdecydowanie  się  temu sprzeciwia ( Ponad 80 % polskiego społeczeństwa, nie popiera naszej wojskowej obecności w Iraku. ) . W zamian otrzymaliśmy od wdzięcznych nam Amerykanów, pięć zdezelowanych  samolotów transportowych.... do wyremontowania . Trudno o większy skandal, w demokratycznym państwie prawa !. Kolejne rządy, wbrew woli zdecydowanej większości obywateli,  trwonią skromne narodowe zasoby materialne, na udział w wojnie, z której Polska nie ma żadnych korzyści, lecz same tylko straty. Kilkanaście osób zabitych, wielu rannych. Państwo które tonie w długach, które nie rozwiązuje  podstawowych nabrzmiałych problemów socjalnych i gospodarczych, ot tak sobie, wyrzuca w irackie piaski olbrzymie pieniądze, mając za nic opinie obywateli, którzy są temu zdecydowanie przeciwni !!.

Gdyby sabotaż gospodarczy kolejnych polskich rządów, dotyczył tylko irackiej awantury, można by to jeszcze jakoś przełknąć.  Ale  owe „ rządy „  szkodzą polskiemu narodowi bezustannie !!. Udzielone przez poprzedni rząd i byłego „ prezia” , poparcie dla  tak zwanej „ pomarańczowe rewolucji „ na Ukrainie, sprowokowało gniewną reakcję Rosji, od której jesteśmy uzależnieni energetycznie, i której sprzedajemy towary znacznej wartości ! . Popierając w walki o koryto, jednego z dwóch byłych komunistycznych sowieckich aparatczyków ( wbrew polityce Rosji ) , nie osiągnęliśmy żadnych korzyści, wręcz przeciwnie. Rozwścieczeni Rosjanie odpowiedzieli serią ekonomicznych szykan, w wyniku których straciliśmy  kilkaset milionów dolarów, i kilkanaście tysięcy miejsc pracy !!.  „ Pomarańczowa rewolucja „ ( co było jasne od początku) , okazała się starannie  wyreżyserowanym oszustwem, dzięki któremu jedna ekipa złodziei, odsunęła od koryt inną. Naród ukraiński poczuł się oszukany, winiąc za to częściowo.... Polaków. Zauważmy, że żadne z państw  „ starej „ Europy, nie ingerowało w ukraińskie wybory, gdyż nie widziało w tym żadnego interesu dla siebie ! .  

Kretyństwo polskich „ elit „ politycznych jest porażające. W ledwie co zażegnanym konflikcie rosyjsko – ukraińskim o cenę gazu, polski rząd wspierał  rząd  Juszczenki, wbrew oczywistym interesom Polski. Jeśli my płacimy za 1000 m 3 rosyjskiego gazu cenę 230 USD, zaś Ukraina płaciła do niedawna 50 USD ( a obecnie 95 USD ),  to w interesie Polski leży aby i Ukraina płaciła cenę rynkową, bliską 230 USD. Gaz jest podstawowym nośnikiem energii, oraz surowcem dla wielu przemysłów. Bazują na nim przemysł petrochemiczny, metalurgiczny, szklarski, chemiczny, nawozów sztucznych, itp. Jeśli ukraińskie fabryki  wypierają z wielu rynków polskich producentów, to głównie dlatego, że kupują gaz w cenie prawie 5 razy niższej niż nasze firmy ! . Polska winna domagać się od Rosjan zaprzestania dotowania innych państw, poprzez stosowanie nierynkowych cen gazu, gdyż  leży to w interesie polskiego przemysłu !!! Tak trudno to zrozumieć ??? .

Jaki interes ma Polska w ciągłym atakowaniu prezydenta Łukaszenki ? Białoruś jest jednym z nielicznych państw, z którymi Polska  ma dodatni bilans handlowy. Jaki handlowiec „ wiesza psy „, na swoim dobrym kliencie ?  Czy rząd USA szkaluje władze Chin, z powodu komunistycznej dyktatury i brutalnego łamania praw człowieka ? Nie czyni tego, bo mogłoby to zaszkodzić współpracy gospodarczej, a ta jest w interesie Ameryki.  A przecież „ reżim” Łukaszenki, w porównaniu z ustrojem politycznym Chin, to oaza demokracji i swobód obywatelskich !. ....Żałosne polskie cymbały, wy durne palanty : bierzcie przykład z  Wielkiego Brata z za oceanu, jeśli już nikogo innego  słuchać nie chcecie. W polityce każdego normalnego państwa, wobec innych, liczy się tylko narodowy interes, nic więcej !!.

Anglia nie ma przyjaciół, Anglia ma interesy. Polska nie ma przyjaciół, i nie ma interesów. Te państwa, które polscy politycy za przyjaciół uważają, w istocie nami pogardzają, tak jak każdy mądry człowiek pogardza skończonym durniem..

 

Anthony Ivanowitz

15. stycznia. 2006 r.

www.pospoliteruszenie.org