Dręczenie nauczycieli .

W Opolu też dręczą nauczycieli , poinformowała prasa . Tym razem ofiarą uczniów padła nauczycielka Liceum Ekonomicznego . " .. Uczniowie obelżywie komentowali mój wykład , przeklinali , chodzili po klasie , zabrali mi dziennik i notatki .. " - opisała swoją pierwszą lekcję chemii , nowa nauczycielka . Podejrzewa ona , że uczniów zainspirował film z Torunia , o dręczeniu anglisty , nakręcony przez uczniów szkoły budowlanej .

Przykład Opola i Torunia , stanowi długo oczekiwany efekt , reform polskiego szkolnictwa .Kultywowany przez tysiące lat , model edukacyjny , polegał na tym , że to nauczyciele dręczyli uczniów , na przeróżne przemyślne sposoby , chcąc ich w ten sposób zmusić do nauki . Skutki tego były opłakane ! Dręczeni uczniowie , wyrastali na zestresowanych , pełnych kompleksów dorosłych . Urazy psychiczne wyniesione ze szkół , odreagowywali oni na przeróżne , patologiczne sposoby . A jeśli taki dorosły , zostawał nauczycielem , to zaczynał dręczyć uczniów , odreagowując w ten sposób urazy psychiczne , zadane mu w dzieciństwie . To błędne koło , przerwała reforma systemu edukacji . Uniemożliwiła ona nauczycielom , dręczenie uczniów , oraz stworzyła warunki , aby to uczniowie dręczyli nauczycieli ! .

Każdy dorosły człowiek , wychowany w starym systemie edukacyjnym , jest potencjalnie bardzo niebezpiecznym osobnikiem . Zupełnie nie wiadomo , w którym momencie , urazy psychiczne wyniesione ze szkół , eksplodują w jakiejś formie agresji , czy dewiacji . A już szczególnie niebezpieczny jest nauczyciel " starej daty " , gdyż dysponuje on dużym arsenałem środków do dręczenia uczniów ! . Młodzież poinformowana o powyższym przez twórców reform , stara się tak zorganizować lekcje , aby ani na chwilę , nie pozostawić nauczyciela samego sobie . Film nakręcony w szkole budowlanej w Toruniu , pokazuje , jak dokładnie zaplanowali przebieg lekcji uczniowie . Jeśli tylko jeden uczeń przestawał tarmosić anglistę za uszy , to już następny zaczynał rzucać w niego papierami , po nim kolejny zakładał nauczycielowi na głowę kosz na śmieci ... i tak aż do końca lekcji .

Gdyby uczniowie , pozostawili nauczyciela choćby na chwilę w spokoju , to wykorzystując okazję , zacząłby on dręczyć uczniów , przepytując ich , na przykład z angielskich czasowników nieregularnych !! .

Bezstresowy sposób nauczania , zapewniony młodzieży przez twórców reformy edukacyjnej , gwarantuje , że szkoły opuści , dorodna , , zdrowa psychicznie młodzież , o ciekawych osobowościach . Drobny mankament zreformowanego szkolnictwa , polega na tym , że ani chemii , ani języka angielskiego , ani żadnego innego przedmiotu , młodzież nie zdąży się nauczyć , zajęta pilnowaniem nauczycieli , by ci ich nie dręczyli . Ale z drugiej strony ; po co kandydatom na bezrobotnych , jakaś wiedza ??? .

Anthony