Obrona konieczna

Co jakiś czas , wymiar sprawiedliwości doprowadza polską opinię publiczną do stanu wrzenia , posyłając do więzienia ofiary przestępstw , które - broniąc się - skrzywdziły jakiegoś bandziora bardziej , niżby zdaniem sądu należało . Przepis o przekroczeniu obrony koniecznej , w połączeniu z zadziwiającą troską sądów o zdrowie i życie bandziorów , owocuje tragedią ofiar , skrzywdzonych podwójnie ; najpierw w wyniku agresji przestępcy , później w następstwie wyroku sądowego , uznającego samoobronę za ... przestępstwo !! .

Z polskiego kodeksu karnego musi zniknąć przepis o przekroczeniu granicy obrony koniecznej !! . Obywatel który decyduje się na popełnienie przestępstwa , musi mieć świadomość , że prawo chroni nie jego , ale osoby które przestępstwu próbują przeciwdziałać . Kodeks karny należy uzupełnić o zapis : "..Nie popełnia przestępstwa ten , kto w obronie mienia , zdrowia , bądź życia własnego lub cudzego , doprowadza do uszkodzenia ciała lub utraty życia osobę ( osoby ) występującą przeciwko mieniu , zdrowiu bądź życiu .. "

Już słyszę głosy , że wprowadzenie takiego prawa , doprowadzi do samosądów : przyłapani na gorącym uczynku przestępcy , byliby linczowani . I o to właśnie chodzi ! . Kandydat na złodzieja , mając świadomość , że włamując się do cudzego mieszkania , może tam otrzymać od właściciela kulę w łeb , albo nóż między żebra , poważnie zastanowi się , czy ryzyko przestępstwa nie jest zbyt wysokie .

Wobec rosnącej przestępczości i bezradności policji , prokuratur i sądów , obywatele broniący się przed przestępcami , muszą mieć poparcie prawa i instytucji wymiaru sprawiedliwości .

Anthony