Patrzysz Panie Boże i nie grzmisz ????

Kuria Archidiecezji Łódzkiej , nie chce zapłacić odszkodowania dziewczynce , na którą spadł konar na cmentarzu parafialnym w Dalikowie koło Łodzi . Ksiądz kanclerz kurii , Andrzej Dąbrowski , wystąpił do sądu o wznowienie postępowania , chcąc uniknąć zapłacenia 353 tysiące złotych odszkodowania i 1450 złotych przyznanej sądownie renty inwalidzkiej .

Z pomocą kurii pospieszył tygodnik " Niedziela " . Ksiądz Waldemar Kulbat , redaktor " Niedzieli " , na stronie internetowej Archidiecezji , sugeruje , że rodzina poszkodowanego dziecka , chce ..... wyłudzić odszkodowanie . Jak twierdzi ksiądz , z relacji sąsiadów dziewczynki wynika , że " chodzi ona na dyskoteki i skacze do wody " . Przedstawiona historia , stała się pretekstem dla wielu gazet , by zaatakować polski kler , zarzucić mu pazerność , chciwość , butę , arogancję , lekceważenie prawa , itp. Zdaniem krytykantów ( których kardynał Glemp , określił kiedyś trafnie " ujadającymi kundelkami " ) , afera " dalikowska " , jest kolejnym dowodem na to , że prawdziwym , celem kleru jest " tłuczenie szmalu " na naiwnych , zaś głoszenie nauk Chrystusa to tylko zasłona dymna , skrywająca cel właściwy i podstawowy !!! . W istocie , twierdzą dalej " kundelki " , " czarnuchy " mają w głębokiej pogardzie zasady chrystianizmu , na które się bezustannie powołują i dotyczy to nie tylko współczesnej generacji plebanów , ale i wszystkich poprzednich .

Niemiecki teolog , doktor Karlheinz Deschner , autor wielotomowej " Kryminalnej Historii Chrześcijaństwa " , dowodzi , że historia chrześcijaństwa , to pasmo zbrodni , przemocy , gwałtów i niegodziwości . Instytucja o takich korzeniach jest godna najwyższej pogardy i potępienia , twierdzi Deschner .

Wobec tak zmasowanego ataku prasy i " kundelków " , spieszę Kościołowi z odsieczą ! . Tak zwana afera " dalikowska " , wystawia polskiemu klerowi jak najlepsze świadectwo , co zaraz udowodnię ! . Zauważmy , że w całej wielowiekowej historii Kościoła , zawsze to wierni oddawali pieniądze , różnym księżulom , nigdy odwrotnie . Gdyby plebani z Dalikowa i Łodzi , ugięli się i wypłacili dziecku odszkodowanie , to byłby to bardzo niebezpieczny precedens !!! . Miliony różnych biedaków , kalek i nieszczęśników , zachęconych takim przykładem , ruszyłyby na Kościoły , domagając się finansowego wsparcia ! . Chcąc takowego udzielić , musieliby księża wysprzedać , wiekami gromadzone bogactwa : biskupie pałace , księżowskie wille zwane plebaniami , różne grunty , budynki poprzerabiane na hurtownie , samochody , komputery , telewizory , kamery , itp. , itd. W krótkim czasie wszyscy , co do jednego , zeszliby na ..... nie na psy , ... na Chrystusa , tak na Chrystusa .. On to właśnie nic nie posiadał , chodził w łachmanach , i pieszo . Czy można, dopuścić do tego , by księża wzorem Chrystusa żyli w ubóstwie , przemieszczali się na własnych nogach , ( a nie w mercedesach ) , chodzili w łachmanach ??? Rzecz jasna nie można , tradycja tego zabrania !! . Obecne oblicze Kościoła , ukształtowała wielowiekowa ( opisana w " Kryminalnej Historii Chrześcijaństwa " ) tradycja , w której nie ma miejsca na dosłowne stosowanie nauk Chrystusa , ani na naśladowanie Go . Koniec , kropka .Chrześcijańska tradycja , jest naszym cennym wianem , które wniesiemy do zjednoczonej Europy , trzeba więc jej strzec jak źrenicy w oku !!!

Jest jeszcze jeden powód , dla którego nie należy wypłacić kalekiemu dziecku odszkodowania : otóż , jak twierdzi ksiądz Kulbat , dziewczynka " chodzi na dyskoteki i skacze do wody " , tak - zdaniem plebana - mówią sąsiedzi . Jeśli już teraz ( nie mając kasy ) , dziewczę chodzi na dyskoteki i skacze do wody , to co będzie ono wyczyniać po skasowaniu prawie 400 tysięcy ??? . Rozpije się na dyskotekach , zacznie ćpać narkotyki , skoczy w stanie narąbania i naćpania do wody , utopi się i kto będzie za to moralnie odpowiedzialny ???? . Oczywiście purpuraci z Łodzi i Dalikowa ! . Po cóż im dźwigać takie brzemię moralnej odpowiedzialności na własnych grzbietach ?? . Nie zapłacą , dziewczyna głupstw nie narobi , a księżulki już będą wiedziały co sobie kupić na 400 tysięcy , bądź jak taki kapitalik sprytnie na dobry procent ulokować ! .

Afera " dalikowska " udowadnia , że polski kler katolicki właściwie interpretuje nauki Chrystusa , i czerpie pełnymi garściami z bogatej , wielowiekowej tradycji Kościoła . Dzięki temu , pan Deschner , będzie mógł poświęcić jeden tom swojej " Kryminalnej Historii Chrześcijaństwa " , polskim plebanom . Będzie miał o czym pisać : pedofilsko-pedalskie afery , wyłudzanie kredytów , udział w złodziejskich kontrabandach , bijatyki i wypadki drogowe po pijaku , oszustwa , szwindle , itp. , itd. Być może napomknie też o eminencjach z łodzi , które sprytnie oszwabiły kalekie dziecko z Dalikowa !

Anthony