Jak zostać unijnym biurokratom - Poradnik .

Obywatele Republiki Pomrocznej ( w skrócie RP ) , po raz kolejny dali się zrobić w konia ( tym samym osobnikom co zawsze , czyli bękartom " okrągłego stołu " , teraz występujących pod szyldem . " euroentuzjastów " ) , i zagłosowali za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej , niepomni , że ci którzy ich do tego namawiają , wielokrotnie już społeczeństwo oszukali i okradli !

No cóż , głupich nie sieją !!! Jeśli tak ma być , to trudno ! Pomyśl już teraz drogi Czytelniku , jak załapać się do nielicznego grona tych , którzy na przystąpieniu do Unii skorzystają , resztę jeleni , ... olewaj !! Musisz za wszelką cenę załatwić sobie robotę w jednym z wielu unijnych urzędów !!

W Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich , opublikowano zawiadomienie o nowej rekrutacji do instytucji unijnych : Rady Unii Europejskiej , Komisji Europejskiej , Trybunału Obrachunkowego , Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości , Komitetu Regionów , Komitetu Ekonomiczno - Społecznego , oraz Sekretariatu Europejskiego Rzecznika Spraw Obywatelskich . Instytucje unijne przyjmą ponad 900 osób z Polski : 305 asystentów administratorów , 135 tłumaczy , oraz 460 sekretarek .Dla administratorów i tłumaczy przewidziano pensję w wysokości 4 tysięcy EUR -o , dla sekretarek - 2 tysiące EUR -o . Proces rekrutacji będzie trwał 9 miesięcy . Osoby zainteresowane udziałem w konkursach powinny się zarejestrować w Biurze do spraw Selekcji Kadr UE , w terminie do 24 czerwca tego roku .

Jednym z dokumentów które zadecydują o przyjęciu ( bądź nie ) Ciebie do roboty w unijnej biurokracji , będzie CV ( życiorys ) . Jeśli przygotujesz swoje " si wi " zgodnie z moimi wskazówkami , to żaden z urzędników odpowiedzialnych za rekrutację , nie odważy się Ciebie " odwalić " , w obawie o... własny stołek ! . Jak Unia długa i szeroka , wszędzie udzielił się jej mieszkańcom ciężki " pierdolec " umysłowy , wspierania wszelkich możliwych mniejszości : etnicznych , seksualnych , rasowych , wyznaniowych , ( itp. Itd. ) w ramach tak zwanej " politycznej poprawności ". Otóż , jeśli wykażesz w swoim życiorysie , że właśnie Ty skupiasz w sobie , wszelkie znane Unii " mniejszości " , to nikt nawet nie pomyśli , że nie nadajesz się do roboty , by nie narazić się na zarzut politycznej niepoprawności !!!!

Tak więc musisz napisać w życiorysie , że jesteś córką ( synem ) , Cyganki ( przepraszam ... Romki ), która uciekła przed prześladowaniami z .... powiedzmy .. Białorusi . Twoim ojcem jest Murzyn ( .. co ja mówię ?? ... oczywiście Afro - amerykanin ) , który nawiał z USA do Polski , z powodu prześladowań rasowych .Jeśli posiadasz polskie nazwisko ( Burak , Czereśniak ) , to koniecznie nadmień , że tata nazywał się Rozenklat , zaś panieńskie nazwisko Twojej mamy brzmiało ; Rozenberg . ( z powodu antysemickich prześladowań rodzice zmienili nazwiska na Kartofel ) . Nie zaszkodzi jeśli wspomnisz , że w Twojej rodzinie aż roiło się od rabinów i cadyków , ale niestety , holokaust ..... wiadomo !

W rubryce stan cywilny wpisz ; żyjący w nieformalnym związku homoseksualnym , z partnerem tej samej płci . Napisz , że wasze " małżeństwo " wychowuje dwoje adoptowanych ( na razie nielegalnie ) dzieci , i że są one - z powodu odmienności rodziców - obiektem drwin nietolerancyjnego otoczenia ! Dla potrzeb życiorysu , jesteś wyznawcą Kościoła Dnia Drugiego , który czci kosmitów , słuchasz muzyki ludowej Burkino - Faso , jesteś pacyfista, .... nawijaj dalej w tym tonie ,na ile Ci starczy pomysłów !!

Po przeczytaniu Twojego życiorysu , nie znajdzie się taki " kozak " , który by z Twojej kandydatury zrezygnował !! Kontrakt masz w kieszeni !!!

Jeśli zmartwiłeś się przez moment , co też Ty będziesz w tej Unii robił , to podpowiem Ci , że dokładnie to samo co reszta urzędników : .... NIC !! Jeśli znudzi Ci się " zbijanie bąków " i wałęsanie się po świecie w gronie podobnych Tobie próżniaków , to zawsze możesz ( wzorem kolegów pracujących w Unii dłużej od Ciebie ) opracować jakąś regulację prawną . Ponieważ " proste " regulacje prawne ( określające średnice jabłek i pomidorów , długość ogórków , promień krzywizny bananów , itp. ) oni już wymyślili , to Tobie pozostają tematy bardziej złożone . Opracuj dyrektywę , narzucającą sprzedawanie gorzałki , tylko w buteleczkach o pojemności 10 ml . Albo wykombinuj , aby papierosy musiały mieć filtry z obu stron , co uczyni je zdrowszymi ! Im Twój pomysł będzie głupszy , tym większa szansa jego uchwalenia ! Kilka dyrektyw Twojego autorstwa , a staniesz się powszechnie szanowanym eurokratą , awansujesz na Komisarza , Nadkomisarza , Radcę Dworu ,Radcę Tytularnego ,.... i kto wie na kogo jeszcze !

Wykorzystaj szansę jakie stworzy Ci Unia Europejska , jeśli nie chcesz skończyć jako sezonowy zbieracz szparagów , ogórków i truskawek , u jakiegoś ... Helmuta !

Anthony