Radio Maryja .

Od wielu już lat , trwa w polskich “ przekaziorach “ , zmasowana nagonka na radio Maryja . Pretekstu do ostatniego ataku , dostarczył pan Wałęsa . Ten były prezydent wypowiedział radiu prywatną wojenkę , rozwścieczony audycjami , w których zarzucono mu współpracę z SB , którą miał prowadzić jako agent pod pseudonimem “ Bolek “ . Zajadłość z jaką walczą z “ rydzykowym” radiem , inne media , oraz duża część partii politycznych i tak zwanych “ elit “ , skłania do postawienia pytania : w czym to radio tak im przeszkadza ??? .

Dla jasności dalszych rozważań powiem , że kilkanaście razy próbowałem słuchać “ Maryi “ i już po kilku minutach miałem dosyć !! . Tego nie da się po prostu słuchać , nie trawię religijnego fanatyzmu ( a w zasadzie dewocyjnej pseudopobożności ) , zwłaszcza gdy dobrze wiem , że są one parawanem , zasłoną dymną , skrywającą cel podstawowy i zasadniczy : wyciągnąć kasę od naiwnych !!. ( w tym ksiądz Rydzyk jest mistrzem ! ) . Dlatego po wielokrotnych próbach słuchania “ radiomaryjnych “ , spisałem to radio na straty i uznałem , że dla mnie ono nie istnieje !! . Dlaczego podobnie jak ja nie zareagują inni , którzy radia nie trawią ?? . Dlaczego zamiast przestać słuchać samemu , próbują oni zabronić słuchania go innym ?? . Dlaczego nie dochodzą w sądach swoich racji , jeśli czują się pomówionymi ?? . Dlaczego żądają delegalizacji radia , a w najlepszym wypadku wymiany jego kierownictwa , choć dobrze wiedzą , że byłby to zamach na gwarantowaną w konstytucji wolność słowa ??

Odpowiedź na postawione wyżej pytania jest banalnie prosta : radio Maryja jest jedynym w Polsce medium elektronicznym , które – jak pokazała to historia ostatnich lat – jest w stanie wypromować “ z niczego “ , partię polityczną i zapewnić jej sukces w wyborach parlamentarnych !! . Mówiąc inaczej : “rydzykowe “ radio , jest w stanie złamać monopol na obecność w polskiej polityce , złodziejskich sitw wyłonionych kontraktem okrągłego stołu !! . Z tego właśnie powodu , sitwy te próbują zniszczyć radio na które nie mają wpływu , a które tworzy im konkurentów do koryta władzy , kasy i przywilejów ! .

Zupełnie inną kwestią jest , jakie siły polityczne promuje to radio . Niestety równie marne intelektualnie i moralnie , jak i te wyłonione kontraktem okrągłego stołu . Pomimo tego warto walczyć o istnienie radia “ Maryja “ ( na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem ) , gdyż reprezentuje ono jedyną w chwili obecnej , realną siłę polityczną , zdolną stawić czoła złodziejskim sitwom okrągłostołowym “ .

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

20 . luty . 2005 .