Samoreformowanie Państwa .

Szybkimi krokami zbliżamy się w Polsce do momentu , od którego wszelkie zabagnione dziedziny życia społecznego , zaczną reformować się same z siebie , bez udziału kogokolwiek !!! . Już rozpoczęło się samoreformowanie służby zdrowia . Lekarze zrzeszeni w tak zwanym " porozumieniu zielonogórskim " , odmówili podpisania umów na świadczenie usług leczniczych , z Narodowym Funduszem Zdrowia , twierdząc , że za proponowane im pieniądze , leczyć nie będą ! . Tym sposobem kilkanaście milionów pacjentów , chcąc leczyć się , będzie musiało zapłacić z własnej kieszeni lekarzom , tyle ile ustali rynek , ( czyli konkurencja między nimi ) , a nie , ile ustalił taki , czy inny pasożyt z funduszu . Jednocześnie , kretyńsko nieudolne Państwo , będzie " ściągać " z podatników podatek " zdrowotny " , bo przecież tabuny ministerialno-funduszonych pasożytów , trzeba na wysokim poziomie utrzymać ! . Oczywiście do czasu !! .

W następnej kolejności będą samoreformować się systemy : emerytalny , rentowy , wypadkowy , pomocy społecznej , szkolnictwo ,itp. Tempo samoreformowania się Państwa , zależeć będzie od tego , kiedy ostatecznie runie w gruzy budżet . Gdy to już nastąpi ( oby jak najszybciej , bo zdrowienie będzie łatwiejsze ) i okaże się , że tak zwana III Rzeczpospolita , jest żałosnym bankrutem , który niczego już nie sfinansuje , samoreformowanie się , nabierze niebywałego impetu !!! . Zdumieni i przerażeniu ludzie , uświadomią sobie , że mogą liczyć tylko na sobie , rodzinę i bliskich , i na nikogo więcej !! . Na własnej skórze , boleśnie przekonają się , że tak zwane " Państwo opiekuńcze " , zabierające swoim obywatelom 80 - 90 % , ich zarobków , by następnie , za zrabowane pieniądze odgrywać rolę dobrego wujaszka , to w istocie oszukańczy parawan , osłaniający złodziejskie , urzędniczo - polityczne gangi , okradające otumanione społeczeństwo .

Jak będzie funkcjonować społeczeństwo , po samozreformowaniu się ?? . System emerytalny , polegał będzie na tym , aby oszczędzać gdy się jest młodym i zdrowym , tak by zabezpieczyć sobie środki na " jesień życia " ! . Dobrą inwestycją na starość okaże się kształcenie dzieci , w nadziei , że pomogą rodzicom staruszkom . Szkolnictwo samozreformuje się tak ( co już zresztą częściowo nastąpiło ) , że każdy kto będzie chciał kształcić się , będzie musiał za to zapłacić , bezpośrednio z własnej kiesy , gdyż dotychczasowy pośrednik ( Państwo ) właśnie zbankrutował . Wszelkie inne " systemy " , zreformują się same , wszystkie według tej samej zasady : chcesz się uczyć , leczyć , zabezpieczyć sobie środki do życia na starość , czy na czas choroby , chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo - oszczędzaj , oszczędzaj i jeszcze raz oszczędzaj , a później płać !! . W takim systemie zapłacisz mniej za usługę której oczekujesz , niż w " państwie opiekuńczym " , gdyż nie będziesz płacił na utrzymanie hord urzędasów !! .

Jeśli ten czy ów obywatel , będzie miał pecha być chorym , leniwym , lekkomyślnym , nieudolnym , pozbawionym skorej do pomocy rodziny , itp. , to skończy pod mostem , pod płotem , bądź w jakimś przytułku , utrzymywanym przez bogatych . Tak było przez tysiące lat , i do takiego modelu nieubłaganie ( a może ubłaganie ! ) , zmierza III RP . W długim okresie wyjdzie nam to na zdrowie , oczywiście tylko tym , którzy zawieruchę " samoreformowania " przeżyją .

---------------------------------------------------------------------------------

Lekarze zrzeszeniu w " Porozumieniu Zielonogórskim " , podpisali porozumienie z Ministrem Zdrowia , co ostateczne " samozreformowanie " się Służby zdrowia , odsunęło w czasie , oczywiście nie na długo !! .

Anthony