Wielki Brat , roluje małego braciszka .

 

Za czasów komuny krążyło po Polsce nagranie magnetofonowe , kabaretowego skeczu . Jakiś obywatel , parodiując przemówienie Władysława Gomułki , informował : " .... Bohaterski naród radziecki , w ramach braterskiej pomocy i internacjonalistycznej przyjaźni , przekazał narodowi polskiemu , sto tysięcy par butów ........ ( tutaj następowała kilkusekundowa przerwa ) ... do podzelowania .... " . Przypominam kabaretowy numer sprzed kilkudziesięciu lat , gdyż po niewielkiej modyfikacji , trafnie opisuje on nasze obecne stosunki z innym Wielkim Bratem : USA .

" .... Bohaterski naród amerykański , w ramach braterskiej pomocy i kapitalistycznej przyjaźni , przekazał narodowi polskiemu , 5 ( słownie : pięć ) samolotów transportowych .... do naprawy ... " .

W czasach gdy rolę Wielkiego Brata odgrywał ZSRR , " dary " w postaci butów do podzelowania , musiały być przez nas przyjmowane , choć jako Państwo wychodziliśmy na tym jak Zabłocki na mydle . Wasalny rząd i zniewolone przez komuchów społeczeństwo , nie miały " w tym temacie " nic do powiedzenia ! .

Mamy w Polsce demokrację , jesteśmy państwem suwerennym , a buty do podzelowania jak przyjmowaliśmy , tak przyjmujemy , tyle że od innego " Dobrodzieja " . Polskie " elity " , ukształtowane mentalnie w mrocznych czasach komunizmu , bez Wielkiego Brata żyć nie potrafią . Zniknął jeden , to włażą w tyłek bez wazeliny , drugiemu ... po prostu taki odruch warunkowy we łbach mają utrwalony . Ludzie ci nie są w stanie zrozumieć , że polityka międzynarodowa to gra egoistycznych , narodowych interesów , w której każda strona walczy do upadłego o swoje , i żadne sentymenty czy historyczne zasługi , nie są brane pod uwagę !!! . Jeśli nie potrafi się grać " w te karty " , to wychodzi się na żałosnego jelenia , którym inni pogardzają !!! . Dobrym tego przykładem jest interwencja USA w Iraku , i nasz w niej udział . Z punktu widzenia ekonomicznych interesów amerykańskich , najazd na Irak , okaże się zapewne dobrym interesem , ( choć nie jest to takie pewne ) gdyż umożliwił jankesom kontrolę nad największymi na świecie zasobami ropy naftowej . Jaki jednak interes w przyłączeniu się do agresji , ma Polska ??? . Pytanie takie należało postawić przed podjęciem decyzji o naszym udziale w napaści na Irak . Należało negocjować z rządem USA , warunki naszego udziału w " misji " , w tym skalę naszych korzyści !! . Tak uczyniła Turcja . Tylko za udzielenie zgody na korzystanie przez samoloty amerykańskie , z tureckiej przestrzeni powietrznej , wynegocjowała ona " odszkodowanie " w wysokości .... pięciu miliardów dolarów !!! . Czy kogokolwiek na świecie oburzył targ , jakiego dobiła Turcja z USA ??? . Nikogo !!! . Takie reguły obowiązują w świecie polityki : coś za coś !! . Wie o tym każda doświadczona prostytutka : najpierw kasa w uzgodnionej wysokości , a później przyjemność , nigdy odwrotnie ! . Polskie postkomusze " elity " rządzące , chcą się kurwić , ale i w tym fachu , żałośni z nich nieudacznicy . Najpierw nadstawili tyłka , którym Wielki Brat nie pogardził , ( ale po użyciu kopnął ) , zaś później wyruszyli za ocean , by coś za " przysługę " ugrać . I ugrali !!!!!!! . Pięć zezłomowanych , trzydziestoletnich samolotów transportowych ... do wyremontowania , oraz obietnicę zawracania Polaków do domów , nie z lotnisk USA , tylko już z ... Warszawy .

Naiwność i głupota polskich " elit " ( i społeczeństwa , które je wyłania ) jest porażająca !! . Dajemy się rolować i kopać po tyłku , każdemu , kto tylko ma na to ochotę !! . Co najgorsze , każda tak kolejna lekcja , niczego nas nie uczy !! . Przed szkodą i po szkodzie , głupi !!! . Zawsze i od wieków !! .

Anthony