Martyrologiczne brednie .

 

Kolejne , huczne obchody rocznic bitew , inwazji , desantów , ofensyw , powstań , holokaustów , zagłady miast i gett , narodów , są dla mnie źródłem przygnębiającej refleksji , nad okrutną naturą człowieka . Jeślibym ja , w desperackim akcie samoobrony , pozbawił życia jakiegoś bandziora , to byłoby to dla mnie upiorne , koszmarne przeżycie , które chciałbym za wszelką cenę , usunąć z mojej pamięci na zawsze . Czy normalnemu człowiekowi , który doświadczył takiej przygody , przyszłoby do głowy , organizować stowarzyszenie podobnych jemu zabójców z konieczności ?? Czy ktoś o zdrowych zmysłach , wpadłby na pomysł organizowania zjazdów , tych nieszczęśników , w kolejne rocznice ukatrupienia przez nich różnych oprychów ? . Toż byłby to chorobliwy psychiczny sadomasochizm , ciekawy przypadek dla jakiegoś psychiatry .

Jednak gdy tylko przedstawiony wyżej przypadek , dotyka wielu ludzi równocześnie , gdy zaczynają się oni mordować w skali całych narodów , to gdy tylko zaspokoją oni swoje mordercze hucie , i na jakiś czas zaniechają wojaczki , ( ci co przeżyli ) zaczynają się organizować , w niezliczone towarzystwa zabójców z konieczności ( przepraszam : kombatantów ) . Fetowaniu kolejnych rocznic makabrycznych rzezi , w których brali oni udział , nie ma końca . Najbardziej wydajnym w zabijaniu innych ludzi , buduje się pomniki , sławi ich bojowe czyny w wierszach , poematach i powieściach . Na cześć bohaterów pola walki , kompozytorzy układają marsze , hymny . Ściany kościołów i budynków publicznych zapełniają się tablicami , mających zachować dla potomnych nazwiska fachowców od zabijania , w obronie słusznej sprawy . Jednym z elementów tej żałosnej wrzawy , gloryfikującej przemoc , gwałt i mord , jest system edukacji . Biada sztubakowi dowolnej szkoły świata , który by nie znał dat największych narodowych rzezi , w których nasi byli górą , bądź odwrotnie . Programy nauczania w szkołach , w każdym państwie , są tak skonstruowane , aby najbardziej haniebne i zbrodnicze akty zbiorowych narodowych szaleństw , przedstawić ogłupiałej młodzieży , jako okresy chwały i chluby narodowego oręża , które należy czcić i celebrować na wszystkie możliwe sposoby . Historia gatunku homo sapiens , jaką kreują podręczniki historii , jawi się jako ciąg wojen , podbojów , okupacji , powstań , przerywanych tylko na chwilę , by rany “ wylizać “ i przygotować się do następnej wojaczki , oczywiście w słusznej sprawie : wyzwalania spod jarzma , odzyskania ziem rdzennie naszych , itp. . Tym sposobem wychowuje się następne pokolenia ludzi , gotowych mordować , palić i gwałcić , za ojczyznę , Boga , cesarza , cara , “ rodinu i stalinu “ , i czort wie kogo jeszcze .

Czy w jakimkolwiek podręczniku historii , w jakimkolwiek kraju , wyczytamy , że Aleksander Macedoński , był dzikim , prymitywnym siepaczem , odpowiedzialnym za eksterminację dziesiątków narodów i zniszczeniem wielu wspaniałych kultur ??. Nic z tych rzeczy !! . On był oczywiście wspaniałym wodzem i genialnym strategiem ! . Za sto lat nasi następcy , tak samo będą oceniać Stalina i Hitlera ! .

Historia najnowsza dowodzi , że w każdym dowolnym miejscu świata , w którym żyje człowiek , wystarczy iskra , pretekst , aby pozornie normalni , kulturalni ludzie , skoczyli sobie do gardeł , dopuszczając się czynów tak makabrycznych , że postronnym ludziom trudno w nie uwierzyć !! .

Wielu naukowców uważa , że jako gatunek , jesteśmy genetycznie skażeni agresją , prowadzącą w prostej linii , do wojen , zbrodni , okrucieństwa i wandalizmu . Ponieważ jednak , równocześnie , wyposażył nas Stwórca w rozum i sumienie , więc próbujemy nieporadnie jakoś usprawiedliwić naszą gatunkową dziką agresję ! . Wszelkim nieszczęściom są winni “ Oni “ ( Czyli Polacy , Czeczeni , Hutu i Tutsi , Jakuci , itp. ) , my jesteśmy zawsze moralnie “ czyści “ , czynimy rzeczy okropne , ale tylko w samoobronie .

Stanisław Lem w powieści “ Powrót z gwiazd “ , uznał , że jedynym sposobem pozbawienia ludzi agresji , jest poddanie każdego noworodka zabiegowi chirurgicznemu , usunięcia części mózgu odpowiedzialnemu za agresję . Jeśliby futurystyczne wizje Lema kiedyś się spełniły , to wokół jakich symboli koncentrować się będzie życie społeczeństw , jeśli nie wokół rocznic bitew , powstań , wojen ?? . Komu będą budowane pomniki , jeśli nie wodzom , generałom i innym mordercom ? . Czego będą uczyć w szkołach , jeśli nie historyjek , kto kogo i kiedy napadł , jakie jego ziemie zagarnął , ilu wrogów wymordował , kiedy zawarto rozejm , który wróg podstępnie zerwał , itp. , itd.

Dopóki Wizje Lema nie ziszczą , my Ziemianie zadbamy o to , by historycy mieli o czym pisać , i by piekło tworzone mozolnie naszymi rękoma , nigdy nie przestało nam towarzyszyć !!!!

Anthony Pietraszko

www.pospoliteruszenie.org