Lepszy wróbel w garści , niż kanarek na dachu .

Wiesław Kaczmarek , były minister skarbu , w wywiadzie udzielonym " Gazecie Wyborczej " , poinformował , że były prezes PKN " Orlen " , Andrzej Modrzejewski , został aresztowany przez UOP , dwa lata temu , na osobiste polecenie .... premiera Millera . Dlaczego ? . Aby - jak twierdzi Kaczmarek - uniemożliwić Modrzejewskiemu , podpisanie wartej 14 miliardów dolarów , umowy na dostawy ropy naftowej z Rosji . Gdyby umowę Modrzejewski podpisał , to ( streszczam wywody Kaczmarka ) , Rosjanie dali by mu w " łapę " ( czyli jak to się teraz mówi wręczyliby mu " prowizję " ) , bo takie to są teraz zwyczaje . Aresztowanie prezesa " Orlenu " , pokrzyżowało szyki i Rosjanom i prezesowi . Prowizję skasował ... kto inny , niejaki obywatel Wróbel Zbigniew , mianowany na miejsce Modrzejewskiego , przez Radę nadzorczą " Orlenu " . Dlaczego premierowi zależało aby " obłowił " się właśnie Wróbel , a nie Modrzejewski ?? . Przysłowie ludowe mówi , że lepszy wróbel w garści , niż kanarek na dachu . Modrzejewski nie był " swój " , i mógł się " prowizją " nie podzielić z kim trzeba , zaś Wróbel .... wiadomo . Tak w skrócie tłumaczy przyczyny cyrku z zatrzymaniem pana Modrzejewskiego , były minister Kaczmarek . Jako " stara" , rządowa wyga , chyba wie co mówi !! .

Zwierzenia pana Kaczmarka , mogą pomóc panu Modrzejewskiemu , odzyskać dobre imię , i ... należną mu kasę . Jak ten cel osiągnąć , bezinteresownie podpowiem !! . Zauważmy , że gdyby nie zarządzona przez Millera , akcja " uopków" , to pan Modrzejewski skasowałby od Rosjan , miliony dolarów " prowizji " . Pieniędzy nie otrzymał , choć jak najbardziej na nie zapracował !! . Poniósł dotkliwą stratę finansową !! . Polski Kodeks Cywilny , stanowi , że kto przyczynił się do powstania szkody , obowiązany jest do jej naprawienia . Ponieważ to Miller , bezpośrednio przyczynił się do utraty dochodów pana Modrzejewskiego , więc właśnie on winien szkodę naprawić , poprzez wypłacenie odszkodowania w wysokości utraconych przez byłego prezesa , dochodów !! .

Gdyby , z powodu immunitetu chroniącego Millera , nie udało się pozwać go do sądu , istnieje inna możliwość odzyskania należnej byłemu prezesowi kasy . Do sądu trzeba pozwać pana Wróbla , urzędującego prezesa " Orlenu " . Zauważmy , że wart 14 miliardów dolarów kontrakt z Rosjanami , wynegocjował w całości Modrzejewski , to on wykonał całość roboty . Wróbel przyszedł na gotowe , skasował prowizję , za pracę którą wykonał kto inny !! . Na gruncie Kodeksu Pracy i Kodeksu Cywilnego , jest to ordynarny szwindel : przywłaszczenie owoców cudzej pracy ! . Każdy sąd nakaże Wróblowi , oddać prowizję Modrzejewskiemu , gdyż to on na nią zapracował !!

Polska jest państwem praworządnym , gdyby więc w jakiś sposób i Miller i Wróbel , wyłgali się od zwrotu kasy Modrzewskiemu , to może on jeszcze pozwać do sądu ...... budżet III RP !! . Premier Miller nasyłając na Modrzejewskiego komandosów , działał nie jako obywatel Miller z Żyrardowa , lecz jako szef polskiego rządu , a za zobowiązania , czy finansowe wpadki rządu , odpowiada ...budżet państwa !! .

A więc do dzieła panie Modrzejewski , niech Pan pozywa do sądu Millera , Wróbla , bądź ministra finansów III RP . Polska jest państwem praworządnym , więc wygra Pan w cuglach . My obywatele polskiego państwa będziemy trzymać za Pana kciuki !!! . Wszak walczyliśmy przez dziesiątki lat o to aby prawo znaczyło - prawo , a sprawiedliwość - sprawiedliwość !!! .

Anthony