Skoku na kasę ciąg dalszy, czyli bezstronność Balcerowicza.

 

„...Komisja Nadzoru Bankowego na działać na zasadzie praworządności(...) To nie jest tak, że  przedstawiciel Ministerstwa Finansów ma realizować jakąś aktualną linię głoszoną przez aktualny układ partyjno-rządowy(..)...” – prawie, że krzyczał L. Balcerowicz na posiedzeniu Sejmu w środę 8 marca. Przypomnę, że Komitet Nadzoru Bankowego ( którego pan Balcerowicz jako prezes Narodowego Banku Polskiego, jest przewodniczącym) rozpatrywał wniosek włoskiego banku „ Uni - Credito” ( który wcześniej kupił polski bank Pekao S.A) o zgodę na wykonywanie prawa głosu z akcji innego polskiego banku BPH ( który jest również własnością Włochów). Uzyskanie takiej zgody umożliwiłoby połączenie się  tego banku z Pekao S.A, o co  makaroniarze zabiegają od dawna, zaś polski rząd jest temu przeciwny. Podczas posiedzenia Komisji, pan Balcerowicz wykluczył z obrad przedstawiciela Ministerstwa Finansów,  pan Mecha, gdyż jak oświadczył: ”.. pan Mech jest stronniczy ”. Stronniczość pana Mecha polega na tym, że jest on przeciwny połączeniu się banków, podobnie jak i rząd który reprezentuje. Dodajmy jeszcze, że wykluczenia Mecha z posiedzenia Komisji domagał się osobiście prezes „ Uni Credito”.

Pozostawmy na boku temat, czy fuzja obu wymienionych banków jest dla polskiej gospodarki i klientów korzystna, czy może wręcz odwrotnie. Skupmy się na kasie, bo ona – jak to w bankowości- jest najważniejsza!.

O co chodzi w całej tej zadymie?? Przysłowie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Pozostaje tylko ustalić o jakie pieniądze, kto je daje, kto bierze i czego  ten co daje, oczekuje od tego co bierze.

Dlaczego pan Balcerowicz wykluczył z posiedzenia Komisji  przedstawiciela Ministerstwa Finansów, p. Mecha?  Ano dlatego, że zażądał tego prezes „ Uni Credito”!. A dlaczego p. Balcerowicz wykonuje bez szemrania polecenia prezesa włoskiego banku? Dlatego, że włoski  bank jest właścicielem  byłego polskiego banku „ Pekao” S.A., zaś były polski bank jest największym sponsorem fundacji  Centrum Analiz Społeczno – Ekonomicznych „ CASE” , której szefuje... pani Ewa Balcerowicz,...  tak, tak... żona tego właśnie Balcerowicza Leszka, który wykluczył za stronniczość z obrad Komisji, pana Mecha!!!(  1) W radzie fundacji zasiada.... Leszek Balcerowicz.... I jesteśmy w domu !!!... Wszystkie te gadki Balcerowicza o praworządności ... to takie srutu- tutu, pierdu, pierdu !. O kasiorkę chodzi!!!. Włoski bank pompuje kasę w rodzinkę Balcerowiczów, okrężną drogą przez fundację „ CASE”, której  członkiem zarządu jest pani Balcerowiczowa, zaś członkiem Rady Fundacji jej mąż,  więc szanowny małżonek robi co mu prezes włoskiego banku każe, bo inaczej  kasiorka mogłaby się skończyć, a to by było przykre!.

Przyjrzyjmy się pozostałym sponsorom fundacji „ CASE”.  Jest tam jeszcze  „ CAIB”, będący częścią grupy „ Uni Credit”, sa też inne banki: BRE Bank. S.A, Fortis Bank Polska S.A, ING Bank Śląski S.A, bank Handlowy w Warszawie S.A, i wiele innych.

Czy nie jest skandalem, że instytucje bankowe opłacają się fundacji,  którą zarządza  żona szefa Komisji Nadzoru Bankowego, instytucji która owe banki ma  kontrolować i nadzorować??  Czy nie jest to aby  sprytnie zakamuflowana  forma ordynarnej korupcji i łapownictwa???  Nie jest to niestety jedyny skandal ujawniony przy okazji zadymy, związanej z wyrzuceniem z obrad Komisji Nadzoru Bankowego, pana Mecha.  Wojciech Kwaśniak, członek Komisji, a jednocześnie Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego, posiada żonę Agatę. Ta - jak mniemam  - zacna kobieta, jest Dyrektorem Finansowym w banku....( zgadnijcie czy w Pekao S.A, czy może w BPH ? )  dobrze, w ... BPH. A więc i do państwa Kwaśniaków włoska kasiorka płynie wartkim strumieniem. Obaj panowie: Balcerowicz i Kwaśniak, jak wynika to z opisanych wyżej faktów, są jak najbardziej „ bezstronni”, w rozpatrywaniu wniosku włoskiego banku, gdyż ich małżonki biorą z owego banku kasę, oczywiście nic nie mówiąc o tym swoim mężom!!!

Nie jestem fanem Ligi Polskich Rodzin, ale popieram ich wysiłki zmierzające do postawienia przed Trybunałem Stanu pana Balcerowicza. Jeśli ten pan wywinie się od odpowiedzialności za przedstawiony skandal, będzie to granda wołająca o pomstę do nieba!!!

 

Anthony Ivanowitz

12.marca.2006r

www.pospoliteruszenie.org

 

 

(1) Opisane fakty można sprawdzić na stronie internetowej fundacji „ CASE” www.case.com.pl/strona--ID-o_case_sponsorzy,nlang-19.html       oraz www.case.com.pl/strona--ID-o_case_ludzie,osoba_id-3,nlang-19.html  zachęcam tez na wejście na stronę

gielda.onet.pl/141198,1262797,komunikaty.html  -  gdzie przekonacie się o bezstronności pana Kwaśniaka w sprawie w której orzeka jako członek Komisji Nadzoru Bankowego.