Welcome to UE .

 

Im bliżej Polsce do Unii Europejskiej , tym więcej informacji o tym co nas tam czeka , można znaleźć w prasie . Polskie " przekaziory " ( które na czas kampanii poprzedzającej referendum , powróciły do swoich PRL - owskich korzeni , i stały się tubą propagandową dla tak zwanych " euroentuzjastów " , za komuny piewców marksizmu i leninizmu ) , rozpoczęły akcję " oswajania " Polaków z brutalną rzeczywistością , która niebawem będzie naszym udziałem . Już nikt nie zaprzecza , że po pierwszym maja , unicestwionych zostanie setki tysiące firm ( na początek branży rolno - spożywczej ) , gdyż nie będą one spełniać norm sanitarnych obowiązujących w Unii .( 1 ) Pracownicy i właściciele tych firm , z dnia na dzień stracą pracę , bez szans na znalezienie innej !!! . Wszyscy oni zostaną postawieni przed ścianą : albo będą nadal robić to sama co dotychczas tyle że nielegalnie , albo wyemigrują z Polski w poszukiwaniu środków do życia . Nietrudno zgadnąć jakiego wyboru dokona większość nich : z braku innego wyjścia , zasilą
" szarą " strefę gospodarczą . W krótkim czasie zjawisko to przybierze masowe rozmiary
, gdyż po etapie administracyjnego wykańczania firm , przyjdzie etap rynkowej weryfikacji , który doprowadzi do masowych bankructw przedsiębiorstw . Nie sprostają one konkurencji bogatych i nowoczesnych firm z zachodniej Europy . Gwałtowny rozrost "szarej " strefy , uruchomi lawinę zdarzeń , o trudnych do przewidzenia konsekwencjach .

Jedno jest pewne : budżet państwa ( a właściwie " dziura " , która po nim pozostała ) runie w gruzy , pozbawiony wpływów od zlikwidowanych firm i zwolnionych pracowników . Ci ostatni ( pracując na " czarno " ) , ustawią się w kolejce po zasiłki , co jeszcze pogorszy sytuację . Jednocześnie , unijny skarbnik wyciągnie łapę po należne Brukseli składki ( ok. 1,5 miliarda Euro , w tym roku , i 2,8 miliarda w następnym ) . Jeśli jacyś unijni biurokraci , naiwnie oczekiwali , że Polska będzie opłacać składki , to spotka ich srogi zawód . Katastrofa budżetu uniemożliwi nie tylko wpłacanie składek do budżetu Unii , ale nawet terminowe wypłacanie emerytur , rent i płac pracownikom administracji państwowej . Czy znajdzie się w Polskim rządzie ( tym , czy innym ) samobójca , który będzie płacił składki unijne , a zaniecha wypłacania emerytur ?? .

Jak zachowa się w takiej sytuacji Unia ?? . Wyłączy Polskę z programów pomocowych ? . Nałoży karę pieniężną , której Polska i tak nie zapłaci ? . Jak w sytuacji zapaści finansów państwa i gospodarki , zachowają się polskie elity rządzące ? . ( zapewne koalicja " Samoobrony " i " Ligi Polskich Rodzin " ) . Zaproponują Polakom opuszczenie Unii ?. Czy polskie społeczeństwo , zszokowane skalą klęski , poprze ten pomysł ? . Czy opuszczenie Unii będzie możliwe ? . Jakie będą tego polityczne i ekonomiczne koszty ? . Pytania można mnożyć ! .

Stefan Kisielewski , podał kiedyś taką definicję socjalizmu : jest to system bohatersko rozwiązujący problemy , gdzie indziej nie znane . Ledwo co wyczołgaliśmy się ( przez przypadek ) z jednego socjalistycznego gówna , jakim był PRL , a już na ochotnika , wpakowaliśmy się do następnego , zwanego Unią . Przez jakiś czas będziemy bohatersko rozwiązywać problemy poza Unią nieznane ( będziemy stemplować jajka , przyklejać karteczki na pomidory , uzyskiwać certyfikaty zbieracza grzybów , wydawać paszporty koniom , itp. ) . Przyjdzie również zająć się problemem rzeczywistym : korupcją która rozpleni się w Polsce , na skalę wcześniej nieznaną . Firmy działające w " szarej " strefie , chcąc przetrwać , będą zmuszone korumpować urzędników i policjantów , zatrudnianych w coraz większej liczbie , w przeróżnych instytucjach kontrolnych .

Opisany mechanizm zdemoralizuje każde społeczeństwo , a cóż dopiero polskie , które jeszcze nie otrząsnęło się z moralnego upadku , wyniesionego z PRL -u . Dobrym przykładem ilustrującym powyższą tezę , są nasi zachodni sąsiedzi . Do niedawna , kryształowo uczciwi wobec własnego państwa Niemcy , obecnie zatrudniają na " czarno " , ogromne rzesze pracowników ( w tym kilkaset tysięcy Polaków ) , i oszukują fiskusa na potęgę !! . System który sobie zafundowali ( a w który i my niebawem wdepniemy ) , czyni z nich albo przestępców , albo bezrobotnych !! .

Welcome to European Union .

______________________________

1 .Na czym polega wyższość unijnych norm sanitarnych dotyczących produkcji , na przykład , wędlin , nad normami polskimi ?? Każdy kto jadł wędliny wyprodukowane i w Unii i w Polsce , przyzna , że to raczej Unia powinna przyjąć polskie normy , a nie odwrotnie !! . Wędliny " unijne " wyprodukowane według ich norm , receptur i technologii , mają wszystkie smak ... trawy , i wspaniały wygląd w momencie zakupu . Na drugi dzień , wycieka z nich chemiczna breja i wygląd odbiera apetyt . Wędliny wyprodukowane według naszych tradycyjnych receptur i technologii , mają wspaniały smak i zapach , są zdrowe , bo produkowane bez chemicznych konserwantów , polepszaczy , barwników , stabilizatorów , poprawiaczy wyglądu , itp. Dlaczego unijny gorszy system ( gorszy bo dający produkty bez smaku i nafaszerowane szkodliwą dla zdrowia chemią ) , ma zastąpić polski , lepszy ??

Oj durne Polaki , durne !! . Jeszcze będziecie jeździć po wsiach i szukać wędzonej , czosnkowej kiełbasy , zrobionej przez chłopa w stodole , bądź w oborze !!. Antysanitarne warunki nie będą wam przeszkadzać !!! .

Anthony