Proszę się ode mnie od......... ić !!

Polskim , urzędniczo - politycznym sitwom , społeczeństwo jawi się , jako stado baranów , które można dowolnie przepędzać z jednego końca łąki , w drugi , w sposób i o czasie , który jakiś urzędniczyna uzna za stosowny !

Listem poleconym ( cena znaczka 3 , 5 zł . ) Zakład Ubezpieczeń Społecznych , poinformował mnie , że muszę wypełnić druki DRA za ostanie ..... 16 miesięcy , gdyż zmieniły się przepisy . Poprzednio , jeśli wysokość składek ubezpieczeniowych w poszczególnych miesiącach , nie zmieniała się , druków nie należało wypełniać , należało tylko uiścić składki . Szesnaście miesięcy temu , jakiś " reformator " ( czy może reformatorzy ? ) , których w Polsce wielka siła , zarządził , aby i w takich przypadkach , druki wypełniać , o czym nie wiedziałem , gdyż lektura Dzienników Ustaw wywołuje u mnie odruch wymiotny , , więc bełkotliwych knotów prawnych tam zamieszczanych , nie czytam . Wypełniłem więc , identyczną treścią ( ! ) 16 druków , i listem poleconym odesłałem je ZUS - owi ( cena znaczka 3 , 5 zł . ) . Do identycznego kretynizmu zmuszono w skali całego kraju miliony petentów ZUS -u , o czym poinformowała mnie miła urzędniczka tego urzędu , gdym próbował ją , jako przedstawiciela niepoważnej instytucji , zrugać !

Obecnie dowiaduję się z prasy , że następny " reformator " ( być może ten sam debil co poprzednio ) , uznał , że jednak w przypadkach gdy wysokość składek nie zmienia się , druków wypełniać nie trzeba . Ta śmiała " reforma " wchodzi w życie od kwietnia tego roku !! Z niecierpliwością czekam na następnych " reformatorów " , którzy dojdą do wniosku , że jednak nie zaszkodzi aby druki wypełniać , co pozwoli w przyszłości zreformować i ten pomysł , i nakazać druków nie wypełniać !

W skali całego kraju , opisana " śmiała " reforma , kosztowała ZUS i obywateli , , co najmniej kilka milionów złotych , zmarnowanych na znaczki , gdy w tym samym czasie tysiące pielęgniarek od miesięcy nie otrzymuje swoich nędznych wynagrodzeń , gdyż .... nie ma dla nich pieniędzy !

Po 40 latach życia w PRL -u , i w III Rzeczpospolitej , marzę już tylko o jednym: dożyć chwili , gdy te wszystkie złodziejskie ZUS - y , KRUS - y , Kasy , Narodowe Fundusze , itp. , zostaną rozpędzone na cztery wiatry !! Sam chcę decydować o swoim życiu i o swoich pieniądzach , a urzędasom od mnie wara !! . Czy ubezpieczę się w jakiejś firmie , którą sam wybiorę , czy też nie , to moja sprawa ! U którego lekarza ( czy w którym szpitalu ) i za ile , będę się leczyć , nikomu nic do tego ! W jaki sposób zabezpieczę sobie środki do życia na starość - to jest tylko moje zmartwienie i nikogo więcej ! Byłbym szczęśliwy , gdyby ci wszyscy " dobrodzieje " , którzy pod pozorem troski o mnie , bezczelnie mnie okradają , raz na zawsze się ode mnie od.......ili !!

Niestety mam świadomość tego , że takiej chwili nie dożyję , bo durne społeczeństwa , zawsze wybierają do władzy " dobrodziejów " , którzy obiecają gruszki na wierzbie i kanarki na dachu , niepomni tego , że " dobrodzieje ' ( wszystko jedno czy " pobożni " czy " bezbożni " , )gdy tylko dorwią się do władzy , zrobią to , co zawsze ; ostrzygą każdego z baranów do gołej skóry , a następnie popędzą z jednego skraju łąki w drugi , by uświadomić im , kto tu rządzi !!!

 

 

Antoni Ivanowitz